Botoks na włosy – na czym polega ten zabieg?

Botoks na włosy – na czym polega ten zabieg?

Na rynku dostępnych jest szereg zabiegów kosmetycznych, które mają na celu przywrócenie fryzurze blasku, elastyczności i zdrowego wyglądu. Jednym ze sposób na lepszą kondycję kosmyków jest zabieg botoksu.

Na czym polega zabieg botoksu na włosy?

Botoks na włosy to innowacyjna metoda, polegająca na zastosowaniu botoksu kosmetycznego. Jest to naturalny preparat, który działa nawilżająco, odżywczo oraz wygładzająco. Zabieg ma za zadanie uzupełnić brakujące substancje odżywcze oraz wypełnić ubytki w strukturze. Dzięki temu są one mocniejsze, zdrowsze, a także bardziej odporne na uszkodzenia.

Dla kogo zalecany jest botoks na włosy?

Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom, które mają suche, łamliwe i zniszczone włosy. Sprawdzi się również u kobiet, które chcą wzmocnić i odżywić swoje kosmyki, a także poprawić ich kondycję i wygląd.

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu to przede wszystkim choroby skóry głowy oraz alergia na którykolwiek ze składników preparatu. Zabieg ten nie jest również zalecany dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią.

Cena zabiegu botoksu na włosy

Cena zabiegu zależy przede wszystkim od salonu kosmetycznego, w którym przeprowadzana jest usługa oraz od długości i gęstości kosmyków. Średnia cena wynosi od 150 zł do 600 zł.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt utrzymuje się od 2 do 3 miesięcy, w zależności od rodzaju włosa oraz tego, czy stosowane były zalecane specjalistyczne produkty pozabiegowe. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Czy warto wykonywać zabieg botoksu samodzielnie w domu?

Wykonywanie zabiegu samodzielnie jest ryzykowne i niebezpieczne. Preparat powinien być stosowany wyłącznie przez doświadczonych specjalistów. Niewłaściwe stosowanie może prowadzić do uszkodzenia kosyków oraz skóry głowy.

Jak przedłużyć efekt botoksu na włosy?

Aby przedłużyć efekt botoksu, warto używać specjalnych serii kosmetyków pozabiegowych przeznaczonych do pielęgnacji domowej. Bardzo często są to produkty bez parabenów czy SLS. Należy unikać wszelakich szamponów oczyszczających oraz przeciwłupieżowych, ponieważ wypłukują one aktywne składniki z włosa i skracają uzyskany efekt.

Dodatkowo używanie prostownicy czy lokówki wymaga wcześniejszego zastosowania odpowiednich sprayów lub kremów termoochronnych. Ponadto zaleca się również regularne podcinanie końcówek.

Przestrzeganie tych zasad z pewnością pomoże w przedłużeniu efektu oraz w utrzymaniu pięknego i zdrowego wyglądu kosmyków przez dłuższy czas.